Pagina 1 din 212

În iulie, UNIVERSALIO şi EDMERICA au participat la Aspire High School și au ținut, pentru elevi de liceu din mai multe țări, o sesiune despre procesul de aplicare la universități de top: ... See MoreSee Less

Mai sunt exact două luni până la termenul-limită de aplicare la Oxford și Cambridge, 15 octombrie.

Ca să afli ce urmează dacă-ți propui să aplici și tu, urmărește discuția noastră cu Radu Udrea, un aplicant UNIVERSALIO la Cambridge, apoi contactează un consilier:
... See MoreSee Less

Suntem live de la Conferința studenților UNIVERS...

Ioan Nedelcu e student la University of Warwick, o universitate care l-a surprins prin nivelul academic și despre care ne-a spus că încearcă în mod vizibil să concureze cu Cambridge și Oxford.

Mai multe despre experiența lui, în acest interviu de la conferința studenților UNIVERSALIO de anul trecut:
... See MoreSee Less