Eveniment recomandat: Access MBA și Access Masters

În 19 noiembrie, la București au loc evenimentele Access MBA și Access Masters – care vor aduce la un loc reprezentanți ai unor școli de business de top din lume, pentru a întâniri one-to-one cu potențiali studenți.

Când: 19 noiembrie 2016, de la 9:00 la 14:35 (Access MBA); de la 15:30 la 20:30 (Access Masters)
Unde: Hotelul Radisson Blu, Calea Victoriei, nr. 63-81

La Access MBA, fiecare participant va avea oportunitatea de a beneficia de:

• Întâlniri față în față cu directori de admitere la programe MBA
  • Sesiuni individuale de consultanță cu experți Access MBA
  • Discuții în grup cu reprezentanții școlilor și ateliere GMAT
  • Oportunități de burse (dintr-un cuantum total de peste 1 milion de euro)

Printre școlile prestigioase de afaceri care participă la Turneul Access MBA se numără: Bentley University Graduate School of Business , Birmingham Business School, Copenhagen Business School, ESCP Europe, ESADE Business School, HHL – Leipzig Graduate School of Management, IE, IESE Executive, IMD EMBA, International University of Monaco, Kellogg – WHU, MIP Politecnico di Milano, SDA Bocconi, Said Business School, Oxford University, St. Johns University, The University of Sheffield International Faculty, CITY COLLEGE, Vienna University of Economics and Business WU Executive Academy, Washington University in St. Louis – Olin, Maastricht School of Management Ratiu – Romania, Baruch College – Ziklin, CEU, NEOMA.

Există un număr limitat de locuri pentru întâlnirile față în față, iar înregistrarea din timp este recomandată. Pentru a primi o invitaţie gratuită, înregistrarea se face aici.

(Mai multe informații despre evenimentul Access Masters găsiţi aici.)

UNIVERSALIO nu este implicat în organizarea evenimentelor Access Masters şi Acess MBA, dar este partener în promovarea lor.