Prezentări şi consiliere: Pregăteşte-te pentru a aplica pentru studii în Franţa

Franţa e o destinaţie de studiu extrem de populară și, dacă nu ai început să lucrezi la aplicaţia ta, acum e momentul, pentru că înscrierile pentru studii de licenţă pentru anul academic care urmează au început în 20 ianuarie şi se încheie în 20 martie.

Ca să înţelegi sistemul educaţional din Franţa şi să afli de la un consilier UNIVERSALIO ce ai de făcut pentru a aplica, ţi-am pregătit două prezentări în următoarele săptămâni:

• Bucureşti: joi, 2 februarie, de la 17:00, la biroul UNIVERSALIO (str. Colţei nr. 8 et. 2)
  • Timişoara: miercuri, 15 februarie, de la 17:00, locaţie în curs de confirmare

Pentru a-ți rezerva locul la o prezentare, trebuie doar să completezi acest formular.

Înscrie-te la prezentare

Dacă nu eşti din Bucureşti sau Timişoara (sau nu reuşeşti să ajungi la prezentarea din oraşul tău), poţi lua legătura direct cu echipa UNIVERSALIO pentru a discuta despre aplicaţia ta pentru studii în Franţa.

Contactează un consilier

Şi, până la prezentare, avem şi câteva linkuri care ţi-ar putea fi utile:

Sămbătă, la a doua sesiune a cursului de Effective Communication, Presenting your Ideas: How to Write and Deliver a Pitch, participanții au descoperit alături de Georgiana cum să-și vândă în mod creativ ideile: ... See MoreSee Less

Suntem live alături de Bogdan Luca, student la Chimie şi Management la UCL.

(Ai o întrebare pentru Bogdan? Lasă un comentariu.)
... See MoreSee Less

Azi, de la 17:00, Bogdan Luca, student la Chimie şi Management la UCL, discută live cu noi.

Nu uita să urmărești pagina noastră.
(Iar, dacă ai o întrebare pentru Bogdan, trimite-i-o prin acest formular: eu.jotform.com/educativa/facebook-live-bogdan-luca?sursa_entry=FB.UNI.2)
... See MoreSee Less