Pregăteşte-te pentru Franţa la atelierele ţinute de UNIVERSALIO şi Institutul Francez

Franța e a treia cea mai populară destinație de studiu pentru elevii și studenții români, aşa că, dacă vrei să afli mai multe despre oferta educațională a universităților și școlilor de specialitate din Franța, Institutul Francez din Bucureşti şi UNIVERSALIO ţi-au pregătit o serie de ateliere care să te ajute să îţi creşti şansele de a studia la nivel de licenţă sau de master în Franţa.

Cele trei evenimente pe care le organizăm în luna următoare sunt:

Atelierele au loc la Institutul Francez din Bucureşti (Bd. Dacia nr. 77), iar participarea la un atelier costă 50 de lei.

Pentru a te înscrie va trebui să trimiţi un mail către adresa inscri@institutfrancais.ro – şi vei primi apoi mai multe detalii despre confirmarea înscrierii şi plata taxei de participare.

Trimite un mail pentru a te înscrie…