Workshopuri UNIVERSALIO în Bucureşti, Iaşi, Timişoara şi Arad

Workshopurile UNIVERSALIO sunt o ocazie să profiţi de expertiza consilierilor UNIVERSALIO pentru ca, într-o singură zi, să pui bazele aplicaţiei tale pentru studii în străinătate.

La workshopuri, vei afla ce ai de făcut de-a lungul întregului proces de aplicare, vei înţelege cum îţi poţi maximiza şansele de a fi admis şi vei avea ocazia să exersezi abilităţile de care vei avea nevoie pentru a avea o aplicaţie de succes.

(Citeşte mai multe despre workshopuri aici.)

Pentru început, avem pentru tine două formate de workshop:

• Workshopul UNIVERSALIO Start: Alege-ţi universitatea (şi domeniul potrivit) şi înţelege procesul de aplicare
    (mai multe detalii aici)
  • Workshopul UNIVERSALIO Start France: Aplică la o universitate din Franţa
    (mai multe detalii aici)

Organizăm în perioada următoare workshopuri după următorul calendar:

UNIVERSALIO Start:

• 28 noiembrie, Iaşi
  • 29 noiembrie, Bacău
  • 5 decembrie, Timişoara
  • 6 decembrie, Arad
  • 9 ianuarie 2016, Bucureşti
  • 31 ianuarie 2016, Iaşi
  • 13 februarie 2016, Timişoara

UNIVERSALIO Start France:

• 24 ianuarie 2016, Bucureşti
  • 30 ianuarie 2016, Iaşi
  • 12 februarie 2016, Timişoara

Top University Upgrade:

• 6 februarie 2016, Bucureşti

Participarea la workshopuri costă 60 de euro, dar îţi oferim o reducere dacă te înscrii alături de un prieten sau dacă ai un cod de reducere de la RIUF.

Taxa de participare îţi asigură:

• Acces la workshop
  • Suport de curs printat
  • Consumabile pentru workshop
  • Masă de prânz
  • Băuturi răcoritoare şi gustări (pe parcursul zilei)
  • O reducere la costul serviciilor de consiliere personalizată UNIVERSALIO (în cazul în care alegi ulterior să apelezi la sprijinul unui consilier)

Eşti gata să te înscrii la unul dintre workshopurile de mai sus? Completează direct formularul de înregistrare pentru a-ţi rezerva locul.

Sau, dacă te interesează workshopurile, dar încă nu te-ai hotărât 100% să participi sau mai ai încă întrebări, completează formularul de mai jos pentru ca noi să te contactăm cu mai multe informaţii:

4 days ago

UNIVERSALIO

Italia poate fi o destinație de studiu foarte bună pentru studenții internaționali datorită unor motive precum posibilitatea de a studia în limba engleză, taxe de școlarizare relativ mici și oameni prietenoși care ajută în procesul de integrare. Urmărește povestea Nathaliei și poate te va inspira și pe tine să aplici la studii în această țară: ... See MoreSee Less

5 days ago

UNIVERSALIO

Oportunitate, experiență și comunitate sunt câteva cuvinte care ar putea descrie studiile în Irlanda. Vizionează clipul de mai jos pentru a descoperi și alte motive pentru a studia în această țară: ... See MoreSee Less

1 week ago

UNIVERSALIO

Primăvara a ajuns și la The University of Manchester:🌺 There are lots of lovely spots to sit down and relax on campus... as evidenced by Brandy the Frenchie! ... See MoreSee Less